TURKMESH AĞ GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIĞI

Turkmesh ISP hizmeti yanında, müşterilerinin talepleri doğrultusunda bilişim sistemleri danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. Bunlardan birisi de Ağ Güvenliği danışmanlık hizmetidir.

IT teknolojisi baş döndürücü hızla gelişmekte. Fakat bununla beraber saldırı metotları da gelişmektedir. Dış dünyadan ya da iç ağ'dan gelen saldırıların büyük çoğunluğu ağ üzerinden gelmektedir. Bu nedenle IT güvenliği, Ağ Güvenliğinden başlamaktadır. İşletmenin güvenlik seviyesi, ileriye dönük büyüme hedeflerinin ne oranda gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirler. Güvenlikle ilgili ihmal edilen mali yük tüm zararların kat kat üstünde olabilir.

Ağ teknolojilerinde en büyük güvenlik açığı, yanlış yapılandırılmış ağ elemanından kaynaklanmaktadır. Bunun yanında  ağ cihazının yazılımı üzerindeki açıklar da saldırganlar için çekici olmaktadır.

Turkmesh, işletmenizin ağ sistemlerini kapsamlı bir testten geçirerek güvenlik seviyenizi artırmaya yardımcı olur. Bunu yaparken doğru güvenlik politikaları ile kullanıcıların bilgiye erişiminde hızı ön planda tutar.

Internet ağ güvenliği konusunda önlem alması gereken kurumsal şirketler ve KOBİ’ler Turkmesh ile verilerini güvence altına alabiliyor.

Güvenli ve kontrollü bir veri güvenliği sağlanmasına imkan tanıyan ağ güvenliği aynı zamanda iş güvenliğinizi de sağlar. Yetkisiz kullanıcılar ve hackerlerin siber saldırılarından korunmak için birçok yöntemin bir arada kullanıldığı ağ güvenliği, verilerinize erişimin sınırlandırılmasını sağlar. Çeşitli katmanlar oluşturularak yönetilen ağınız, ağ güvenliği kayıt tutma ve koruma süreçleriyle ağın genel güvenliğini özelleştirir.

Ağ Güvenliği Nedir? Nasıl Sağlanır?

Turkmesh uzmanları tarafından verilen ağ güvenliği danışmanlığı, işletmenizin ihtiyaçlarına uygun çözümlerin hayata geçirilmesini sağlar. ISP hizmeti ve ağ anormallik analizi kapsamında oluşturulan ağ güvenliği ve internet korumanız, olası saldırılar ve zayıf bölgelerin taranmasıyla en uygun firewall çözümlerinin oluşturulmasını sağlar. Ağ güvenliği kayıt tutma ve sorun çözme konularında da hızlı geri dönüşler sağlayan Turkmesh, süreci size rapor vererek kontrol altında tutmaktadır. İşletmenizin ağ sistemleri üzerindeki güvenliğini sağlayan IDS, NAC ve DDoS servisleriyle tüm anormallik süreçleri kontrol edilmektedir.

Kurumsal firmalar, hastaneler, üniversiteler, bilim kurulları, kamu kurumları ve çok uluslu şirketlere özel ağ güvenliği desteği ve danışmanlığı için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Ağ Güvenliği Danışmanlığı

Ağ Güvenliği Danışmanlığı

logo-smal-white

Ağ Güvenliği Temel Başlıklar.

Turkmesh, müşterilerine aşağıdaki temel başlıklar altında ağ güvenlik hizmeti sunmaktadır.

  • Ağ Anormallik analizi
  • DoS/DDoS (Distributed Denial of Service) Koruma
  • Saldırı Tespiti (IDS)
  • Ağ Erişim Kontrolü (NAC)
  • Ağ Güvenliği Seviye Belirleme
  • Zafiyet Tarama ve Yönetim Sistemi
  • Sızma testleri ve uygun firewall kuralları oluşturulması.
  • Güçlü Erişim Seviyesi Tanılama (Strong Authentication)
  • Kablosuz Ağ Güvenliği.

Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için (0850) 220 12 12 numaralı Turkmesh müşteri hattımızı arayabilirsiniz ya da iletişim formu ile talebinizi iletebilirsiniz.

Referanslarımız
Teknolojiler
   
TOP