TURKMESH BİLİŞİM GÜVENLİĞİ DANIŞMANLIĞI

Turkmesh, müşterilerinin bilişim sistemlerinin güvenliğini ve sürekliliğini sağlamak amacıyla iç ve dış siber tehdidlerden korunmasına yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda "bilişim sistemleri güvenliği" danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Sistem güvenliği ve sürekliliği sağlanarak bilgilere, gizlilik ve bütünlük bozulmadan erişebilirlik ve iletilebilirlik politikalarının uygulanması konularında yardımcı olur. Turkmesh bilişim güvenliği danışmanları, saldırının gerçekleşmesi aşamasında saldırının ne şekilde geldiğini tespit ederek engeller. Bununla beraber daha saldırı gerçekleşmeden önce saldırı ve atakların önlenmesi için gerekli aksiyonların alınması ve önlenmesi üzerine desteklerini sunar.

İşletmenizin bilişim güvenliği danışmanlığı iç ve dış siber saldırılara karşı tedbirli olmanıza ve çözüm bulmanıza yardımcı oluyor.

İşletmenizin bilişim güvenliği teknolojileri konusunda güvenilirliğini sağlayan Turkmesh, sistemin sürekliliğinin oluşmasına yardımcı olur. Erişilebilirlik ve iletilebilirlik konusunda sürdürülebilir bir kullanım için gerekli aksiyonların alınması niçin gerekli teknolojiler kullanılır. Riskleri azaltmak, olası saldırıları ortadan kaldırmak istediğinizde IT departmanlarıyla koordineli çalışan Turkmesh ekibi danışmanlık hizmeti vermektedir. Kurumsal iş akışınızı olumsuz etkileyecek olacak tüm çalışmalar bu hizmet kapsamında yapılmaktadır.

Bilişim Güvenliği Neleri Kapsar?

Kurumsal bilgi teknolojisi kullanıldığında, güvenli network mimarisi tasarımı yapılarak temel bir ağ dizayn edilir. Ağ erişim güvenliği ve kontrolü, korunması ve saldırı tespit sistemleri kullanılarak işletmenize özel bilişim güvenliği operasyonu oluşturulur. Sunucularınız ve tüm aktif cihazlarınızın zaafiyetlerinin test edilmesinin ardından, zayıf veritabanları da analiz edilir. Ayrıntılı rapor tarafınıza iletilerek gerekli çözümler konusunda bilgilendime yapılır. Çözüm önerilerinin sunulmasının ardından risklerin ortadan kaldırılması için gereken destek verilmektedir. Her işletme için farklı ve özgün olan bilişim teknolojisi danışmanlığı daha aktif ve güvenli bilgi kullanımını oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Bilişim Güvenliği Danışmanlığı

Bilişim Güvenliği Danışmanlığı

logo-smal-white

Bilişim Güvenliği Uygulama Aşamaları

Turkmesh, müşterilerine aşağıdaki sıralanan aşamalar ile güvenli ve sürekli şekilde erişim ve iletişim sağlanabilen bilgi sistemlerinin tasarlanmsı için danışlanlık hizmetleri sunar.

  • İşletme yetkilileri ile görüşerek talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda geniş bir güvenlik raporu oluşturur.
  • Hizmet sunulacak işletmenin IT sistemlerini analiz eder ve hangi güvenlik seviyelerine ihtiyaç duyulduğunu belirler.
  • işletmenin IT sistemlerini saldırılardan korumak için güvenlik protokolleri ve kuralları oluşturarak uygular.
  • Risk değerlendirme testleri, olası tehditleri analiz etmek, alınacak aksiyonları belirleyerek riski olabildiğince azaltmak ve bulguları rapor etmek gibi adımları kapsayan zafiyet değerlendirme testleri yapmak
  • Güncel teknolojileri, IT güvenlik sistemlerini ve araçlarını ve kullanır.
  • İşletmenin IT departmanı ile koordineli şekilde uygulanan güvenlik politikalarının takibini yapar.

Tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için (0850) 220 12 12 numaralı Turkmesh müşteri hattımızı arayabilirsiniz ya da iletişim formu ile talebinizi iletebilirsiniz.

Referanslarımız
Teknolojiler
   
TOP